gvynt: (Default)
Хтось на горі також читав прогноз, і вирішив, що час починати.
Така буря, що ледь горщики з балкона не улетіли. На вулиці о 14 годині увімкнулися ліхтарі.Може здатися, що... )
gvynt: (Default)
Побачив прогноз погоди на це літо


Коротко кажучи, все погано. Всюди буде спека протягом кількох місяців, до того ж у Польщі - урагани і грози, у Німеччині - урагани, грози і повені, у Південній Європі - спека як на Венері, в Україні - посуха. Куди їхати у відпустку? Немає для нас місця на цій планеті.

А в мене в орендній квартирі ще й вікна на південь і немає кондиціонера. У Польщі спека з'явилася років 5 тому, і місцеві ще не усвідомили необхідність такої техніки (хоча, наприклад, посудомийки є майже у всіх).

Подумав і заклеїв вікна фольгою, як раз рулона вистачило. Ще й трішки залишилося на капелюшок.
gvynt: (Default)
У супермаркеті Carrefour пропонують акційний пакет "Красень і потвора": незабутні враження і свіжий подих гарантовано

gvynt: (Default)
Замовив собі другий том "Історії України від діда Свирида". Доставка коштує більше за книжку :)Кажуть, у другому томі є мапи
gvynt: (Default)

Відновлено допис Одноденка та повітряні кулі. Клятий гугл знищив Пікасу, а разом із нею посилання на фото з цього допису - довелося шукати архіви. 

Прошу долучатися до спільноти [community profile] travel_ua .  Це таке сховище оповідань про подорожі українською мовою.

gvynt: (Default)
Вчора розгадав загадку відсутності позаземного високорозвиненого життя. Якось днями розповім, якщо не забуду.
gvynt: (Default)


На трамвайну зупинку прийшла мати із донькою, що на фото. Я помітив їх тоді, коли побачив, що просто на мене біжить щось мале і рожеве, і почув крики жінки: "Стій, куди ти біжиш, до ясної холери!". Підхопивши дитину, тримав її, поки підійде мати. Мати неквапливо підійшла, але мені не подякувала, а стала лаяти і шльопати доньку.

На доньку ця екзекуція не справила особливого враження. Вона крикнула матусі, що більше її не кохає, і стала бігати колами зупинкою, підбігаючи то до колії, то до автотраси. Жінка повільно кружляла за нею, штовхаючи коляску і волаючи. Потім дитина втомилася і сіла до коляски.

Спостерігаючи за ними, я пригадав, як із цим у Литві. Не пам'ятаю, чи вже десь писав, але якщо ви бачите у Вільнюсі, як хтось кричить або навіть б'є дитину, то можете не сумніватися - то представники російської діаспори. У литовців (принаймні, мешканців Вільнюса) вважається нормою, що дитина бігає собі, і ніхто на неї не кричить - тільки мовчки пильнують краєм ока і хапають, якщо їй щось загрожує. Часом це дратує, особливо коли відбувається у ресторані, куди литовці приходять навіть із немовлятами. Вони якось фільтрують дитячий галас, пропускаючи його повз вуха, і він їм не заважає.

Звичайно, ця жінка не є типовою полькою, судячи з її вигляду. Але мені здається, що у цьому сенсі Польща більше схожа на Україну, ніж на Литву. А в Італії цю мати перехожі напевно лінчували би просто на зупинці, ще до приїзду поліції.
gvynt: (Default)


Мені часто доводиться спілкуватися із іноземцями, і вони у відвертих розмовах питають: чому ви в Україні пишете і розмовляєте російською? Я так-сяк пояснюю, коротенько розповідаю про історію і таке інше. Іноземці ввічливо кивають і змінюють тему бесіди, але я відчуваю, що насправді вони не зрозуміли, чому люди, які мають свою мову і знають її, замість неї використовують чужу, тим більше ворожу. А нещодавно мене шокувала литовка, яка спитала, що таке "русифіковані українці" і так само не зрозуміла моєї відповіді (тобто не зрозуміла, чому зараз, коли зовнішнього тиску і переслідувань вже немає, а є війна, ми залишаємося русифікованими).

Тому спитаю своїх дописувачів з України:

1) чому ви пишете у блогах російською мовою, хоча володієте українською?
2) чи не видається вам ненормальним такий стан речей?

Дякую за відповіді.
gvynt: (Default)
Зробив весняне генеральне прибирання у блозі - сховав неактуальні репости і страшні новини трирічної давнини, і прикрутив шкурку від http://travel-ua.dreamwidth.org/, яка непогано виглядає на смартфонах, і яка автоматично вирівнює великі картинки по ширині (але треба буде потім ще трошки у ній покопирсатися)
gvynt: (Default)
Ходив дивитися на чортів:Ще... )
gvynt: (Default)
Виявилося, що у моїй стрічці повно харків'ян :) тому поділюся досвідом, може комусь буде корисно. Я шкодую про дві речі, які не робив, тривалий час мешкаючи у Харкові:

1) не ходив до Оперного Театру на українські опери до останнього. А потім, як розкуштував, треба було їхати. Специфічну українську оперу можна послухати і побачити тільки в Україні, і щоб її оцінити, не треба бути якимось витонченим естетом - достатньо відрізняти гітару від барабана. "Наталка-полтавка", "Черевички" - то маст хев. Шоу, позитив та хеппі енд гарантовано (на відміну від італійської або французької опери).

2) не звертав увагу на архітектуру і історію. У Харкові є насправді красиві будинки і цілі вулиці (наприклад, вул. Дарвіна), і там треба ходити, уважно придивляючись, щоб не пропустити чогось гарного. Воно так і проситься на фото.


Не повторюйте моїх помилок, шановні харків'яни!
gvynt: (Default)
До нас сьогодні приходив коминар, що перевіряє вентиляцію.
Місцеві коминари виглядають ось так (це фото з інтернету, наш мав футболку, бо сьогодні спекотно):
Циліндри - це насправді круто :)
gvynt: (Default)
Ось такі в нас коники
gvynt: (Default)
Навздогін до дубових квітів [personal profile] neznaiko : у Вроцлаві зеленими квітами розквітнули клениЧитати далі.... )
gvynt: (Default)
Днями у нас в кранах зникла вода. Добре, що тепер про все можна дізнатися з інтернету - ми пошукали, і знайшли новину про те, що сталася аварія водопроводу, яка залишила кілька районів міста без води. Ми вдяглися і мерщій побігли дивитися на таку подію, поки трубу не полагодили.

Водії як чаплі сумно ходили навколо своїх автівок:Читати далі... )
gvynt: (Default)
Шашлик зі свинини має бути замаринований на кефірі. Уникайте тих, хто має іншу думку з цього приводу.gvynt: (Default)
У публічних туалетах Кракова (зокрема, у тому, що під Вавелем) ціна на вхід для чоловіків різниться в залежності від потреби, яка покликала клієнта до цього закладу. Сувора тітка на вході якимось чином має контролювати дії відвідувачів і запобігати нелегальному "ка-ка" тих, хто заплатив тільки за "пі-пі".

А у Вроцлаві ціни однакові, і жодної дискримінації немає. Одразу видно, що Вроцлав - культурна столиця Європи, а Краків - село селом!

gvynt: (Default)
Гуралі в Закопане розмовляють немов із вологодським акцентом

Syndicate

RSS Atom

Style Credit