gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
По різні боки річки Конго живуть два види людиноподібних приматів - шимпанзе звичайні і бонобо (карликові шимпанзе).

У їхніх звичаях є разюча різниця. У шимпанзе панує патріархат зеківського розливу, самиць і молодих самців не вважають за "людей" і всіляко принижують. А коли на територію зграї шимпанзе приходить інша зграя, починається кривава різанина. Інколи вбивають і "своїх".А у бонобо - матріархат. Для них головним способом подружитися, помиритися або просто цікаво провести час є секс. І коли до бонобо у пошуках їстівного приходить інша зграя, дві зграї починають кохатися між собою, незважаючи на стать і вік, а потім розслаблено палять їдять фрукти. Наприклад, як ці дві самиці бонобо:


Дослідження виявили, що причина такої різниці полягає у різному ступеню розвинутості певних ділянок мозку. А ще з'ясувалося, що у шимпанзе є частка генів від бонобо. Це означає, що деякі бонобо добралися і до них у пошуках нових сексуальних вражень.

(no subject)

Date: 9 Jun 2017 15:29 (UTC)
jurgen: (Default)
From: [personal profile] jurgen
Я читал про них в какой-то свежем научпопе.
Считается, что у бонобо намного лучше условия проживания (потому-то их мало в сравнении с шимпанзе и живут они далеко не везде) в плане пищи, потому-то им не нужна эта вся фигня с конкуренцией - на всех хватает.
Так что тут скорее можно сравнить европейскую страну и страну третьего мира. Где хавки в достатке, там мэйк лав, а где постоянная угроза голода - рвут друг другу глотки.

(no subject)

Date: 9 Jun 2017 16:15 (UTC)
jurgen: (Default)
From: [personal profile] jurgen
Вы чтоооо, это же почти расовая теория.))